ساری|کیاسر| اقتصاد توریستی مازندران

کد پیگیری یا رسید بانکی :

تعداد افراد آنلاین : 4 نفر
بازدید امروز: 740
بیشترین بازدید : 11638

به سایت گروه گردشگری شمال خوش آمدید

- امروز ۱۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت 09:01

 

هتل 3 ستاره ی ماهیج ، ساری ، با تخفیف درصدی هر نفر 100,000 ریال | هتل 1 ستاره ی نیستان ، رامسر ، با تخفیف درصدی هر نفر 0 ریال | مرکز اقامتی : 1 ستاره ی هتل آپارتمان آج ، رامسر ، با تخفیف درصدی هر نفر 0 ریال | مرکز اقامتی : 1 ستاره ی هتل آپارتمان لیان ، رامسر ، با تخفیف درصدی هر نفر 0 ریال | مرکز اقامتی : 1 ستاره ی هتل آپارتمان ماهور ، رامسر ، با تخفیف درصدی هر نفر 0 ریال | مرکز اقامتی : 1 ستاره ی هتل آپارتمان آریا ، رامسر ، با تخفیف درصدی هر نفر 0 ریال | مرکز اقامتی : 1 ستاره ی هتل آپارتمان کاسپین ، رامسر ، با تخفیف درصدی هر نفر 0 ریال | مرکز اقامتی : 2 ستاره ی هتل آپارتمان هنرمندان ، رامسر ، با تخفیف درصدی هر نفر 0 ریال | مرکز اقامتی : 1 ستاره ی هتل آپارتمان صفاتیان ، رامسر ، با تخفیف درصدی هر نفر 0 ریال | مرکز اقامتی : 3 ستاره ی هتل آپارتمان کوثر ، رامسر ، با تخفیف درصدی هر نفر 0 ریال | مرکز اقامتی : 3 ستاره ی متل اشک ، رامسر ، با تخفیف درصدی هر نفر 0 ریال | مرکز اقامتی : 2 ستاره ی متل جواهر ، رامسر ، با تخفیف درصدی هر نفر 0 ریال | مرکز اقامتی : 2 ستاره ی متل ساحلی خزر ، رامسر ، با تخفیف درصدی هر نفر 0 ریال | هتل 1 ستاره ی و سوئیت نازیا ، رامسر ، با تخفیف درصدی هر نفر 0 ریال | هتل 3 ستاره ی بزرگ ملکشاه ، رامسر ، با تخفیف درصدی هر نفر 0 ریال | هتل 1 ستاره ی خلج ، رامسر ، با تخفیف درصدی هر نفر 0 ریال | هتل 4 ستاره ی پارسیان آزادی (جدید ) ، رامسر ، با تخفیف درصدی هر نفر 0 ریال | مرکز اقامتی : 4 ستاره ی متل آزادی( قدیم ) ، رامسر ، با تخفیف درصدی هر نفر 0 ریال | مرکز اقامتی : 1 ستاره ی هتل آپارتمان کاسنیک ولشت ، کلاردشت ، با تخفیف درصدی هر نفر 0 ریال | مرکز اقامتی : 3 ستاره ی متل باران سبز ، کلاردشت ، با تخفیف درصدی هر نفر 0 ریال |
منطقه های     ساری     =====>      
معرفی شده ها توسط سایت :
√ کیاسر

 

کیاسریکی از شهرهای استان   است زیبای مازندران  . این شهر  مرکز بخش چهاردانگه  شهرستان ساری است .

 

این شهر کوچک در 70 کیلو متری ساری قرار دارد جمعیت آن در طی اخرین سرشماری تقریباُ ۴۶۰۰ نفر بوده که این آمار نسبت به سالهای پیش کمتر شده‌است.

 


معرفی جاذبه های گردشگری کیاسر


 

از مناطق دیدنی این شهر می‌توان به نقاط ذیل اشاره کرد:

 

1-حمام گبری  که از سبک‌های قدیمی بسیار قدیمی و کهن برخوردار بوده که بعد از انقلاب توسط مسئولین محلی جهت احداث شرکت تعاونی مصرف روستائی به تعاونی روستائیان واگذار گردید که متاسفانه این میراث فرهنگی کهن تخریب شده و در محل آن شرکت تعاونی حمزه احداث گردیدد.  این بنای قدیمی با ورودی ودارای یک رخت کن که وسط رختکن حوضچه آب بعد از حوض دالان بسیار تاریکی وجودداشت که وصل به نشیمن بود که در کنار نشیمن هم خزانه آب گرم و آب سرد وجودداشته‌است و اطراف حمام هم چشمه‌های فراوان داشت.

 

2-شاهزاده حسین – امامزاده‌ای که درگلزار شهدای شهر کیاسر دارای ساختمانی قدیمی و بارگاه که از چوب ساخته شده‌است و نوشته‌های قرآنی وکتیبه‌های چوبی در صندوق و درب آن نمودار است که در سالهای اخیر توسط سیدبزرگوار مرحوم حاج سیدصادق موسوی ساختمان آن بازسازی شده‌است.

 

3-شاه کوه در قسمت غربی کیاسر که امامزاده‌ای در بلند ترین نقطه شاهکوه قرار دارد و اطراف امامزاده هم پوشیده از درختان کهن می‌باشد. نام امامزاده عبدالله بوده که فرزند شاه حسین بوده‌است.

 

4-قلعه شهرستان در شمال شهر کیاسر با فاصله ۲ کیلومتری که اطراف آن رایا روی تخریب شده که هنوز بعد از چندین سال تلی از خاک در اطراف قلعه نمایان است که در چند سال قبل حفاری غیر مجاز هم در خود قلعه توسط افرادسودجو صورت گرفته که با بازدیدمیراث فرهنگی و نمونه برداری از سفالهای موجود در کنده کاری با تشخیص آنها قدمت سفال به دو هزار سال قبل از میلادمسیح بر می‌گردد، به گفته افراد مطلع در زمانهای گذشته مردم کیاسر جهت تهیه آجر تخت برای استفاده در پیش بخاریهای منازل خود در محل شهرستان آجرهای قدیمی به بعاد ۳۰*۳۰ تهیه و حمل می‌نمودند.

 

5-دزد قلعه که در قسمت شرق کیاسر دارای راههای خروجی بسیار زیادی درقلعه وجود دارد و به روایت افراد محلی این قلعه وصل به یک دالان بسیارطولانی در حد ۱ کیلومتر تا نزدیکی قلعه شهرستان می‌باشد که گویا راه ورودآن هم از دره شهرستان و محل معروف به زندان می‌باشد.

 

6-قلعه گردن – قلعه‌ای در ورودی شالیزاریهای کیاسر در فاصله ۵ کیلومتری شهر کیاسر.

 

7-مرقد امیر علی (سیدعلی) در لنگر در فاصله ۱۳ کیلومتری کیاسر دارای صندوقی به ابعاد درازا ۲۷۵ و پهنا وبلندی ۷۵ سانتیمتر. کار صندوق نوعی قاب وگره‌است که کمتر نظیر آن دیده شده‌است میان هر گره قابی از چوب به پهنای ۳سانتیمتر کار کرده‌اند درنتیجه گره‌ها از هم فاصله گرفته‌اند بر گره‌هایمیانین بدنه‌های شمالی و جنوبی چهار (علی) در چهار جهت مختلف دیده شد.

 

در سال ۱۳۵۰ شمسی (۱۹۶۷ میلادی) که هیئت corpus از این بنا دیدن کرده بودند در ورودی در جای خود برقرار بوده‌است ایشان پس از ذکر فواصل می‌نویسدظاهرا هیچیک از فرنگیان پیش از سال ۱۹۶۷ یادی از این محل نکرده‌اند این مرقد دری کنده کاری دارد که بالای آن کتیبه‌است که نامی از درویشی در آن آمده‌است گذشته از این در ورودی صندوق کنده کاری این مرقد نیز قابل بررسی است و تاریخ ۸۲۹ قمری بر آن خوانده می‌شود.

 

8-تپه تاریخی ترکام – این تپه به ارتفاع ده متر و سطح بالای آن حدود ۲۰متر مربع است ظاهرا محل بنای عظیمی بوده‌است درختچه‌های جنگلی و سبزه چمن سطح آن را فرا گرفته‌است گاهی سفال پاره هائی اطراف آن پیدا می‌شود.

 

9-چاه‌های عمیق و راهروهای زیرزمینی الندان

 

10-موقوفات روستای ازنی در ۹ کیلومتری کیاسر(معروف به ده امیرالمؤمنین(

 

11-حمام قدیمی درروستای منزلدره در۱۱ کیلومتری کیاسر

 

12-امامزاده ابن عباس در دهکده برد در سی و پنج کیلومتری کیاسر

 

13-بقعه و بارگاه میر عمادالدین از نسل امام موسی کاظم (ع) در روستای وری در ۵ کیلومتری شهر کیاسر

 

14-قلعه شاه دژ – در ده کیلومتری کیاسر قرار دارد که زندانی شدن سیدقاسم در این قلعه شاید از قدیمی ترین اتفاقات است و میرظهیرالدین در این باره می‌نویسد دیلمیان به اسپهبد رستم بن قارن ملک الجبال پیوستند رستم سیدقاسم را گرفت و در شاه دژ هزار گری حبس کرد. ابن اسفندیار هم می‌نویسدقلعه شاه دژ در هزار گری است و در دست اسپهبد رستم بن قارن بن شهریار است. اسپهبد قارن بن شهریار نخستین سلطان مازندران است که مسلمان شد و این درزمان معتصم عباسی در سال ۲۲۷ قمری بود.

 

15-امامزاده میر افضل میان دو دهکده بالاده و تیله بن در ۱۸ کیلومتری کیاسر

 

16-قلعه مازیار نرسیده به کردمیر با فاصله ۱۸ کیلومتری کیاسر

 

 

17-دریاچه میانشه ، واقع در روستای  چورت

 

18-باداب سورت ، واقع در روستای ارست

 

 

 


معرفی مراکز اقامتی در کیاسر


هتل و رستوران هفت خال


معرفی مراکز بین راهی و رستوران ها در کیاسر


هتل و رستوران هفت خال


گالری تصاویر از کیاسر


شهر کیاسر

جاذبه های چهاردانگه ساری

شهدا کیاسر

جاذبه های کیاسر

شهرداری اکیاسر

هتل هفت خال